HI-FU Ultherapia Omladenie bez skalpelu

13.11.2020

HIFU terapia

Facelift bez chirurgického zákroku,

teraz k dispozícii v MEDIREC s.r.o. - všetko pre vaše zdravie.

Existujú určité problémy pri omladení tváre vyplývajúce z veku, ktoré sa doteraz ťažko riešili bez použitia chirurgického zákroku. Hovoríme napríklad o ochabnutej koži na tvári a krku. V priebehu rokov sa znižuje produkcia a zvyšuje sa degradácia kolagénu. Navyše koža podlieha štrukturálnym zmenám, ktoré spôsobujú zmenšenie hrúbky kože a stratu jej elasticity, čoho výsledkom je obraz starnutia kože. Práve na tento problém bol vyvinutý systém HIFU terapie, ktorého účinkom je boj proti starnutiu.

Systém HIFU je moderná technológia, ktorá sa objavuje ako najúčinnejšia estetická medicínska aplikácia na napínanie pokožky a nechirurgické ošetrenie ochabnutia pomocou cieleného ultrazvuku. Zvukové vlny generujú teplo, ktoré spôsobuje sťahovanie a zdvíhanie kožného tkaniva, bez zmeny jeho povrchu. Na ošetrovanú oblasť pôsobí teplo, ktoré zahrieva tkanivá na kontrolovanú teplotu v určitom čase, čo spôsobuje "neokolagenézu" alebo remodelovanie kolagénu. Toto "prerobenie"kolagénu, spôsobuje zlepšenie vlastností kože, ako aj syntézu nového kolagénu.

Na princípe ultrazvuku HIFU vysiela mechanické - biomolekulárne vibrácie, ktoré prostredníctvom molekulárnych otrasov generujú teplo. Prístroj má schopnosť vytvárať vnútorné teploty do 60 °C, čím sa vytvára aktivačná energia, ktorá je ideálna na výrobu a reštrukturalizáciu proteínov na kolagéne, elastíne a fibroblastoch.

Špeciálne zaostrené ultrazvukové sondy majú svoju funkciu skonštruovanú tak, že všetky strely vyrobené v prevodníku sa cielia do jedného bodu, a tak je liečba najúčinnejšia. Systém HIFU selektívne premieňa energiu do hĺbky (rovnakým spôsobom, ako lupa pracuje so slnečnými lúčmi), pričom zachováva najvrchnejšie vrstvy pokožky neporušené. Preto je táto technológia mimoriadne bezpečná. Technológiu HIFU je možné aplikovať na akýkoľvek fototyp bez rizika kožných lézií, čo umožňuje jeho použitie kedykoľvek počas roka, dokonca aj v lete.


Pre akú tvár je HIFU terapia vhodná?

Je vhodná hlavne pre mužov a ženy vo veku od 35 do 65 rokov, ktorí potrebujú zdvihnúť obočie a lícne kosti. Upravuje ochabnutosť krku, znižuje nazolabiálny záhyb, znižuje vrásky periaokulárne, a tiež vrásky v okolí pier, zlepšuje farbu pleti, zmenšuje póry, zlepšuje oválnosť tváre, vyhladí vrásky dekoltu.


Ako sa líši od iných metód proti starnutiu?

HIFU je schopný dosiahnuť najhlbšiu vrstvu pokožky SMAS bezpečným spôsobom pre pokožku, tým sa dosiahne väčšia účinnosť pri ošetrení proti starnutiu a pri menšom počte sedení s inými technológiami.

Liečba HIFU je efektívnejšia s menším počtom sedení potrebných na liečbu ochabnutia tváre, krku, rúk, vnútorných stehien, zadku, brucha a strií.


Akú zmenu si všimnem na svojej koži?

1. Spevnenie čela, dosiahnutie efektu zdvíhania obočia.

2. Rozptýlenie vrások okolo očí a na čele.

3. Zúženie rozšírených pórov a zmenšenie jaziev po akné.

4. Zmenšenie a odstránenie dvojitej brady, zlepšenie línie brady.

5. Zmenšenie až odstránenie vrások na krku, ideálne na zabránenie starnutia pokožky krku.

6. Vylepšenie nosa a okrajov pier, odstránenie príp. zmenšenie nasolabiálnych záhybov.

7. Spevnenie a zdvihnutie lícnej pokožky (Lifting), obnovenie pružnosti.


Zmeny, ktoré uvidíte na koži sa zlepšujú každým dňom, až do 3. mesiaca, keď sa ukáže maximálny efekt liečby, čo možno vidieť na nasledujúcom priebehu.

Čo budete po liečbe pociťovať na svojej pokožke?

V 1. deň:

  • Vnímate mierny zdvíhací efekt v ošetrovanej oblasti
  • Koža sa čistí a zlepšuje sa textúra a vzhľad pokožky
  • Vaša pokožka sa zlepší a vnímate jej celkové spevnenie

Po mesiaci:

  • V celej ošetrovanej oblasti budete cítiť liftingový efekt
  • Všetka pokožka sa zlepší a vnímate jej celkové spevnenie
  • Pokožka je hladká a hebká

Po 3 mesiacoch:

  • V celej ošetrovanej oblasti sa dosiahne všeobecné zdvihnutie
  • Pokožka je očividne pevná a zhutnená
  • Koža získa hydratovanú, hladkú a jemnú textúru

Ako vyzerá liečba?

Prah bolesti je samozrejme úplne odlišný u každej osoby, ale niektorí môžu pociťovať nepohodlie pri uvoľňovaní energie, ale to je len dočasná nepríjemnosť. Väčšina pacientov necíti v priebehu ošetrenia žiadnu bolesť.


Ako dlho trvá terapia?

Závisí to od ošetrovaných plôch, ale obvyklý čas je 60 až 180 minút, v závislosti od veľkosti ošetrovaných plôch a lokalizácie.

Klient sa môže okamžite vrátiť do normálneho života, zapálená alebo sčervenaná oblasť sa do niekoľkých hodín vráti do normálu. Existuje malá možnosť, že sa v oblasti objaví fialová alebo iná farba kože, čo o niekoľko dní ustúpi. Nasledujúci deň je klient schopný ísť na pláž alebo do bazéna, a preto je HIFU terapia v súčasnosti klasifikovaná ako jeden z najbezpečnejších spôsobov liečby s veľkolepými výsledkami od prvého sedenia.

Koľko aplikácii je potrebných a kedy sa zobrazia výsledky?

Teraz prichádza to najlepšie! Toto nás ohromilo a niet divu!

Výsledky sú viditeľné po skončení aplikácie. Od tretieho týždňa si všimnete prekvapujúcu zmenu v napnutí pokožky a vyplnení vrások, ktorá bude trvať ďalších 90 dní.

Na tvári výsledky presahujú efekt chirurgického faceliftu, ale s tou výhodou, že nebol poškodený povrch kože, ako je to po operácii s kolaterálnym poškodením pokožky typickým po týchto zásahoch.

Pokiaľ ide o výsledky v liečbe tela, HIFU môže spôsobiť, že v jednej aplikácii stratíte až jednu veľkosť čísla oblečenia s trvaním 1 až 2 roky.

Na tvári a krku sú potrebné minimálne 2 sedenia s intervalom medzi sedeniami 1 až 1,5 mesiaca. V prípade potreby, ak stupeň starnutia bol veľmi pokročilý, sa to môže opakovať na 3 až 4 sedenia.

Pokiaľ ide o ošetrenie tela, aplikácie sa opakujú 1 až 3x , v závislosti od prípadu. Interval medzi sedeniami sa pohybuje od 1 do 3 mesiacov.